KINGDOM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Скрити послания в песни....

Go down 
+4
arween44
thriller_girl
Gita
minka1
8 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
minka1
Админ
Админ
minka1


Брой мнения : 768
Местожителство : Somewhere over the rainbow ...

Скрити послания в песни.... Empty
ПисанеЗаглавие: Скрити послания в песни....   Скрити послания в песни.... EmptyСря Юни 02, 2010 5:23 pm

Има ужасно много песни, които имат скрити послания ( Текст, които се чува, когато песента се обърне в програма )

Един от най - известните примери е в песента на Пинк Флойд Empty Spaces, когато тя се обърне в един от моментите се чува: „Congratulations, you have just discovered the secret message! Please send your answer to old Pink“.
"Поздравления, вие току - що открихте тайното съобщение. Моля изпратете отговора си на стария Пинк "

Едно от най - плашещите е в песента на Лед Цепелин - "Стълба към Рая "
Преводът на посланието е горе - долу такъв:
" О, тук при моя сладък Сатана,
Единственият, чиято пътечка ме натъжава, чиято мощ е Сатана
Той ще даде на тези с него 666
Там имаше малък инструмент, където ни накара да стадаме, тъжен Сатана "
/ Преводът не е много точен, но не разбирам английски достатъчно добре /


За такова послание се говореше и за песента на Майкъл "This is it" Но там няма, клиповете са правени с програма.

Ето ви един сайт, който за съжаление е на анлийски, където са сложени едни от най - изветните песни с обратни послания:
http://jeffmilner.com/backmasking.htm

В песента на Майкъл "beat it" също има.
Текстът на обратното послание е:
" Вярвам, че Сатаната беше в мен "


За съжаление повече информация за тези неща е на английски.
Ще се опитам да преведа някои по - интересни неща и да ги сложа тук.
Ето списък от уикипедия на песните с такива послания: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_backmasked_messages
За съжаление отново е на английски.
Върнете се в началото Go down
minka1
Админ
Админ
minka1


Брой мнения : 768
Местожителство : Somewhere over the rainbow ...

Скрити послания в песни.... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Скрити послания в песни....   Скрити послания в песни.... EmptyСря Юни 02, 2010 5:24 pm

Статия, която ме заинтригува. Какво мислите?



Юрий Синьовски


Знаете ли кой е телефонният номер на Майкъл Джаксън? А кой е бил любимият наркотик на “Бийтълс”? Не?! Това е абсолютно невъзможно, тъй като цялата тази информация е постоянно пред очите ви!

Според сайта www.snopes.com тайни послания изпълват съвременната поп музика и всекидневно ни заливат с каква ли не скрита информация. “Засекретените файлове” в някои песни са доста невинни, други звучат загадъчно, трети са направо зловещи, дори сатанински!

Ето ги и най-популярните послания, маскирани в песни, обложки на албуми, вмъкнати в музикалния фон или просто скрити в тайния втори план на парчето.

Заглавието на албума ”Eat a Peach” на Алмън Брадърс Банд предизвестява смъртта на Дуейн Алмън – китарист на бандата, загинал трагично с мотоциклета си при Мейкън, Джорджия на 29 октомври 1971 г., след сблъсък с камион, натоварен с праскови! Три месеца по-късно друг член на бандата – Бери Оукли, също загива с чопъра си, след като се удря в ... камион, натоварен с пъпеши!

Слуховете за смъртта на Пол Макартни вълнуват най-верните фенове на Бийтълс вече почти 40 години, тъй като в много от песните си музикантите казват именно това – “Paul Is Dead”. Доста от обложките на албумите на бандата говорят за същото – Пол е умрял при автомобилна катастрофа през ноември 1966 г. и е заменен от поразително приличащия на него младок Уилям Кембъл, който получил значителна сума, за да участва в “заговора”.

На обложката на “White Album” може да видите човек, изглеждащ като Пол – същата коса, същите очи, същата осанка... Но този човек, има продълговат тънък белег на горната си устна, а Пол – не! Човекът от обложката на албума всъщност не е Пол, а Уилям!

И в албума “Yesterday...and Today” също има намеци за смъртта на техния приятел. Буквално дни преди да излезе на пазара, одобрената от звукозаписната компания обложка на албума е сменена от бийтълсите с нова, изобразяваща кървава касапница – намек за трагичната смърт на Пол.

Емблеметичната песен “Yesterday” също е написана в знак на почит към великия бийтълс – “..вярвам във вчера, не е достатъчно, че човекът, който до вчера бе с нас сега е просто сянка...” !

В албума “Rubber Soul” бандата отново наднича в отвъдното. Текстът на едноименната песен гласи – “...душата е облик на сърцето, но трудно ще познаеш истинската душа от фалшивата”. В парчето “I've Just Seen A Face” буквално се пее : “ всеки нов ден ме кара да погледна в един друг свят, който чувствам, че съществува някъде там...”. В “Girl” - : “...този човек заслужава да се върне, защото неговото място още не е заето, ние все още не можем да повярваме, че той е мъртъв...”.

Обложката на емблематичния албум “Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band” изобразява погребението на Бийтълс, а върху гроба е оформена и бас китара от цветя. При по-внимателно вглеждане в нея става ясно, че цветята всъщност изписват една-единствена дума – Пол. В този албум е и знаменитото парче на Джон Ленън “Lucy in the Sky with Diamonds”, чието заглавие не е нищо друго, освен акроним на любимия му наркотик LSD.

И в други песни от албума е пълно с подобни загадки – “She's Leaving Home” – “... сряда е, пет сутринта и денят започва...”. Според феновете, по това време именно е станал фаталният инцидент с Пол Макартни. “Lovely Rita” – “...погледнах към паркинга на тротоара, където стоеше прелестната Рита...” – според феновете именно фактът, че Пол е отклонил погледа си от пътя, е причинил катастрофата. В “Good Morning, Good Morning” бийтълсите казват и “...нещо не можем да направим, за да спасим неговия живот”. Темата продължава в “Hello Goodbye” – “... вие казвате сбогом, аз казвам здравей...” и в “Don't Pass me By” от албума “Abbey Road”, където открито се заявява - “... ние сме в центъра на автомобилна катастрофа...”.

В зловещата класация попадат и Кис, чийто песни са пълни със скрити сатанински послания. Самото име на групата е абревиатура на Knights In Satan`s Service – рицари на сатанинската служба. Наистина рокаджиите и досега остават в умовете на феновете си с ефектния си грим, зрелищното светлинно шоу, страхотното сценично присъствие... Но почитателите на бандата съвсем не са привлечени от това, а от зловещите послания, скрити в текстовете на техните песни и достъпни само при слушане на парчетата отзад напред! Пробвайте и ще се уверите, че почти всяка песен на бандата съдържа зловещи тълкувания на Стария завет и фанатични религиозни пророчества, твърдят феновете.

Далеч от зловещи послания е кралят на попа Майкъл Джаксън, който толкова обича своите фенове, че с радост е предоставил номера на личния си телефон на всеки един от тях. Е, вярно – тайно, но все пак го е направил! Запознати твърдят, че личният номер на Майкъл в къщата му в Енсино, Калифорния е скрит в UPC кода /бар кода/ на албума му “Thriller”. Нужно е феновете да набрат само локалния код за населеното място, който е 800 и веднага след това кода, изписан на обложката на албума, за да се свържат със своя идол.

И така, занапред гледайте внимателно обложките на албумите, които купувате и най-вече внимавайте за това какво и как слушате – може пък да откриете поредното тайно послание! Вие сте на ход, успех!
Върнете се в началото Go down
Gita
Админ
Админ
Gita


Брой мнения : 1344

Скрити послания в песни.... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Скрити послания в песни....   Скрити послания в песни.... EmptyЧет Юни 03, 2010 12:44 pm

помня,че бях чела за песен на Ту пак,в която има скрито послание"Аз съм жив и ми липсвате"
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000077454004
thriller_girl
Глобални Модератори
Глобални Модератори
thriller_girl


Брой мнения : 236
Местожителство : България

Скрити послания в песни.... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Скрити послания в песни....   Скрити послания в песни.... EmptyЧет Юни 03, 2010 10:43 pm

Преди два или три месеца гледах клипче, с обърната песента на Майкъл Джакъсн - "Това е то"
Имаше нещо като "Кой се смее сега момиче???" нататък не го помня, утре ако открия клипчето ще го постна, то даже си имаше и превод ...
smile
Върнете се в началото Go down
http://kingofdance.freeforums.org/index.php
minka1
Админ
Админ
minka1


Брой мнения : 768
Местожителство : Somewhere over the rainbow ...

Скрити послания в песни.... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Скрити послания в песни....   Скрити послания в песни.... EmptyЧет Юни 03, 2010 10:56 pm

В песента на Майкъл, няма скрити послания, само в "Beat it" има.
В "This is it" е правено умишлено, явно от фен или друг човек. Пробвала съм лично да обърна песента и няма нищо.

Гита, в една от песните на Тупак наистина има скрито послание " Да, аз съм жив и ми липсвате". Той много ясно закодира послания, че е жив. Обещала съм ви да ви разкажа, какво знам. И не искам сега да говоря, защото искам да го направя по - подробно. Предполагам утре вечер ще съм свободна и на драго сърце ще би разкажа това, което знам : )


Темата е много интересна и може много да се развива.
Върнете се в началото Go down
Gita
Админ
Админ
Gita


Брой мнения : 1344

Скрити послания в песни.... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Скрити послания в песни....   Скрити послания в песни.... EmptyПет Юни 04, 2010 10:34 am

ами чакаме,чакаме :happy:
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000077454004
thriller_girl
Глобални Модератори
Глобални Модератори
thriller_girl


Брой мнения : 236
Местожителство : България

Скрити послания в песни.... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Скрити послания в песни....   Скрити послания в песни.... EmptyСъб Юни 05, 2010 1:34 pm

Gita написа:
помня,че бях чела за песен на Ту пак,в която има скрито послание"Аз съм жив и ми липсвате"


2Pac - This Life I Lead

Това е песента със скритото послание "Да, аз съм жив и ми липсвате"
373116
Върнете се в началото Go down
http://kingofdance.freeforums.org/index.php
thriller_girl
Глобални Модератори
Глобални Модератори
thriller_girl


Брой мнения : 236
Местожителство : България

Скрити послания в песни.... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Скрити послания в песни....   Скрити послания в песни.... EmptyСъб Юни 05, 2010 2:04 pm

Тъй като някои от вас не разбират английски, ще се опитам да преведа някои от скритите, от линка даден от Нел


The Beatles - "Gnik Nus"

"Here comes the Sun King. Here comes the Sun King. Everybody's laughing. Everybody's happy. Here comes the Sun King."

"Идва Слънчевия Крал. Идва Слънчевия Крал. Всеки се смее. Всеки е щастлив.
Идва Слънчевия Крал" ...

Ако се загледате по внимателно в заглавието, ще прочете на обратно "Sun King" - "Слънчевия Крал" ...

Britney Spears - "...Baby One More Time"

Тук тайното послание е следното: "Sleep with me, I'm not too young" - превода е такъв - "Спи с мен, не съм прекалено млада"


Grim Reaper - "Final Scream" - "Последен Вик"

В тази песен, когато е обърната на опаки "See you in hell!", което буквално се превежда "Ще се видим в Ада!"


Kesha - "Tik Tok"

Тук посланието е следното - "Oooh that's not enough.", а превода е следния "Оооо, това не е достатъчно"


И последната за сега песен:

Moby - "Machete"

Посланието тук е " I have to say goodbye" - "Трябва да кажа Сбогом"


...
373116
Върнете се в началото Go down
http://kingofdance.freeforums.org/index.php
Gita
Админ
Админ
Gita


Брой мнения : 1344

Скрити послания в песни.... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Скрити послания в песни....   Скрити послания в песни.... EmptyСъб Юни 05, 2010 2:49 pm

много благодарим,трилърче!
...Тази палавница Бритни buhahahahaha
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000077454004
thriller_girl
Глобални Модератори
Глобални Модератори
thriller_girl


Брой мнения : 236
Местожителство : България

Скрити послания в песни.... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Скрити послания в песни....   Скрити послания в песни.... EmptyСъб Юни 05, 2010 8:12 pm

За Бритнито това не е нищо ново под слънцето ...

Та аз продължавам да превеждам ...

Cake - "Jesus Wrote a Blank Check"

Тук посланието е следното "Don't forget to breathe in.", което ще рече "Не забравяй да дишаш"

Chumbawamba "Look! No Strings!"

Тук посланието е направо отврат, но ще го преведа ... "Oh fuck me Jesus!" ... мисля че се превежда ето така: " Чукай ме Иисусе!"


Coil "Is Suicide a Solution?"

В тази песен посланието е следното :"When the gods want to punish you, they answer your prayers..." тоест "Когато Боговете искат да те накажат, те отговарят на твоите молитви" ...

Darkthrone - "As Flittermice As Satan's Spys"

В тази песен пък, посланието е направо ... няма значение ето го и посланието :"In the name of God, let the churches burn." а превода е следния "В името на Бог, нека църквите горят."

И две песни на един изпълнител

Def Leppard "Rocket", "White Lightning"
В първата песен посланието е това: "We are fighting with the gods of war" "Сражаваме с боговете на войната"

а във втората това: "She's got the rhythm of love", което ще рече "Тя има ритъма на любовта"

Drowning Pool - "Sermon"
Посланието е това: "Ladies and gentlemen, tell me what you believe", а превода: "Дами и господа, кажете ми в какво вярвате"

и още една песен на същата група ли е, какво е и аз не знам ...
Та песента е "Fire on High", посланието е: "The music is reversible, but time... (violin note) is not. Turn back! Turn back! Turn back! Turn back!" ... превода е следния: "Музиката поже да се връща, но времето ... (зловеща бележка) не е. Върни назад! Върни назад! Върни назад!"

Enigma - "Camera Obscura"
"Cause we are the fighters / Just fighting for our rights / Stand up, join us, modern crusaders alive / We have the power" това е посланието, а превода е "Защото ние сме бойци /Просто бойци за нашите права/ Стани прав, ела при нас, (...) Ние имаме силата ..." това явно е за флота или за армията ...

Five Iron Frenzy - "The Untimely Death of Brad"
Посланието :"Brad is dead. Let's kill Brad." превода: "Брад е мъртъв. Хайде да убием Брад"



Има още песни с такива послания, след малко ще преведа още няколко ...
peace1
Върнете се в началото Go down
http://kingofdance.freeforums.org/index.php
arween44
Админ
Админ
arween44


Брой мнения : 1166

Скрити послания в песни.... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Скрити послания в песни....   Скрити послания в песни.... EmptyСъб Юни 05, 2010 8:31 pm

Ооооо,много ти благодаря хлапе.
третата крачка Дарееее,направи я. dance3
Върнете се в началото Go down
minka1
Админ
Админ
minka1


Брой мнения : 768
Местожителство : Somewhere over the rainbow ...

Скрити послания в песни.... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Скрити послания в песни....   Скрити послания в песни.... EmptyСъб Юни 05, 2010 8:34 pm

:think: cry beee
Върнете се в началото Go down
minka1
Админ
Админ
minka1


Брой мнения : 768
Местожителство : Somewhere over the rainbow ...

Скрити послания в песни.... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Скрити послания в песни....   Скрити послания в песни.... EmptyСъб Юни 05, 2010 10:36 pm

ТуПак

Не е копирано от интернет

Жив ли е Тупак наистина? Или това е само история? Неко погледнем няколко факта...
Говори се че е използвал "7 - дневната теория " Книга на Николо Макиавели.
По време на кариерата си Тупак се кръщава Макавели - вероятно идващото от англисйкото make alive ( при прибавяне на е ) - остани жив или am alive ( при премахване на к ) - жив съм.В един от албумите му пише: Exit 2Pac, Enter:Makaveli" - Тупак е мъртъв, но се завръща като Макавели.
"7 - дневната теория " - Всичко се върти около числото 7....
В книгата се разказва за това, как а отмъстиш на враговете си, като инсценираш смъртта си.

Вметвам, че в една от песните си има обърнало послание: " Да, аз съм жив и ми липсвате"
В една от песните му: "Why explain the game, niggaz ain't listening"
- Защо обясни играта/плана, негрите и без това не слушат
Тук той иска да каже, че той много ясно е казал и обяснил всичко и напракатика направо им е казал, че е жив, но никой от негрите не слуша текста на песните му.
" watch for me second comming" - " Гледайте за мен, второ появяване "
Казва също, че ще изчезне от земята и само вярното му куче ще го намери.
"I've been shot and murdered can't tell you word for word but best believed that niggaz gonna get what they deserved"
- Аз бях застрелян и убит, не мога да ви кажа дума по дума, но най - вярващите ще получат това, което заслужават
Той описва убийствата на Биги и Тут в песните си, още преди те да са умрели.
В песен също казва: " Можете ли да си представите специфичния ми план, аз съм мъжът, който имапланирани тайни удари "
"Слушайте внимателно, за тези които ме ограбиха и прецакаха, ще ви убия.
( Това са Биги и Тут )
''my time away just made perfection you think i'd die''
- Моето време, когато ме няма е просто за осъществяване... Мислиш, че съм умрял?
Когато е прострелян, той се намира в кола, която тъкмо си е купил, в една от песните споменава, че тази кола ще ходи наравно с Биги, тоест че ще го следва навсякъде и казва че Пъфи няма да успее да го спаси.
''neve will I die..I'll back reincarnated''
- Никога няма да умра, ще се върна. ( така е направил и Макиавели )
7 месеца, преди да изчезне, казва че ще изчезне.
'there's 10 rules to this game but I'm gonna only tell you 2''
- Има 10 правила, но аз ще ви кажа само 2.
( в книгата има точно 10 правила, за това как да инсценираш смъртта си )
''now biggie died''
Сега Биби е мъртъв. ( Пее това, преди Биги да е мъртъв )
( за инф: Биги, Тупак и Тут са били приятели в началото, но те двамата прецакват много Тупак и той се опитва да им отмъсти )
В друга песен: " Почивай в миг Биги"
" Можете ли да го видите.... аз мога, защото съм жив "
Предполага се, че е възможно Тупак да е убил Биги ( Перфектното отмъщение, след като всички те мислят за мъртъв, да убиеш бившия си приятел, а те преди са се заплашвали, че ще се убият )
"I kissed mam goodbye.. wipe the tear from her lonely eye.. said i'd return.. i know one day i'll be back''
- Целунах мама за сбогом, избързах сълза от тъжното й око... казах, че ще се върна... ЗНАМ, ЧЕ ЕДИН ДЕН ЩЕ СЕ ВЪРНА
''my every move is calculated step to bring me closer to embrace an  early death''
- Всеки мой ход е калкулирана стъпка към прегръдката с ранната смърт
''i let the world know that i plan to die''
- ИСКАМ СВЕТА ДА ЗНАЕ, ЧЕ АЗ ПЛАНИРАХ ДА УМРА
''expect me nigga, expect me like you expect Jesus come back, expect me nigga I'm comming''
- Очаквайте ме негри, очаквайте ме така все едно Исус се връща, очаквайте ме негри, аз идвам!

2 години след смъртта си се е появил на място Rukahs, което обърнато наобратно означава - Shakur - ШАКУР, името на Тупак!!!

Числото 7

Името му: Tupac Amaru Shakur - 16 букви - 6+1 = 7
Ако смъртта му наистина е инсценирана, той е застрелян на 7.09.1996
(1996-13-9 = 1974. 9-7-4-1=-3. 1+9+7+4=21. -3+21=18. 8-1=7)
7ми септември....
250тия ден от годината 2 + 5 = 7
1996 - 1+9+9+6 = 25 .... 2+5 =7
Тогава той е на 25 години 2 + 5 = 7
В 4.03 часа - 4 + 3 = 7
Има клип към негова песен, в който той умира жена влиза в хотелска стая с номер 7, точно в 4.03 часа...
РОДЕН е на 16ти юни ( 1 + 6 = 7 )
1971 ( 1 + 9 + 7 + 1 = 18... 8 - 1 = 7 )
Сякаш е роден за това...
За зодията му: Съдбоносни години – 7, 14, 21 и т.н. през 7 години


По седем дневната теория и по книгата на Макиавели ( Макиавели е изчезнал на 25 и се е върнал на 43 ( 4 + 3 = 7 ) Разлика на годините 18 ( 8-1 = 7 ).. Тупак трябва да се върна 2014 ( 2 + 0 + 1 + 4 = 7 ) година... : )





П.С Със сигурност има още мнооого информация за Тупак и текстовете на песните му, но понеже не съм му почитател....
Върнете се в началото Go down
Gita
Админ
Админ
Gita


Брой мнения : 1344

Скрити послания в песни.... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Скрити послания в песни....   Скрити послания в песни.... EmptyСъб Юни 05, 2010 11:03 pm

shock u4uden отново числото 7
минче,това доказано ли е все пак?Сигурно ли е ,че се е появил две години след смъртта си,защото аз съм му виждала снимки от моргата?
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000077454004
minka1
Админ
Админ
minka1


Брой мнения : 768
Местожителство : Somewhere over the rainbow ...

Скрити послания в песни.... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Скрити послания в песни....   Скрити послания в песни.... EmptyСъб Юни 05, 2010 11:15 pm

Ето от аутопсията:
Скрити послания в песни.... Autopsy1

Не знам, дали някъде се е появявал наистина, тоя Рукаш малко съмнение ми всъхва... Мексико не знам... Уж сега търся снимки, но нищо не намирам от "появяването" и аз не знам вече kakvo
Върнете се в началото Go down
Gita
Админ
Админ
Gita


Брой мнения : 1344

Скрити послания в песни.... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Скрити послания в песни....   Скрити послания в песни.... EmptyСъб Юни 05, 2010 11:44 pm

uhh леле,изплющя го трупа тука не си поплюваш mj_damn
като гледам как е разпран blink ,ама пък може и умишлено да са пуснати тия снимки в нет пространството :think:
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000077454004
minka1
Админ
Админ
minka1


Брой мнения : 768
Местожителство : Somewhere over the rainbow ...

Скрити послания в песни.... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Скрити послания в песни....   Скрити послания в песни.... EmptyСъб Юни 05, 2010 11:49 pm

Ама аз не мисля, че така е възможно да изглежда едно разрязано тяла 1 tooth
Странно е...
Върнете се в началото Go down
Gita
Админ
Админ
Gita


Брой мнения : 1344

Скрити послания в песни.... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Скрити послания в песни....   Скрити послания в песни.... EmptyНед Юни 06, 2010 12:03 am

много си виждала па ти разрязано тяло duh
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000077454004
thriller_girl
Глобални Модератори
Глобални Модератори
thriller_girl


Брой мнения : 236
Местожителство : България

Скрити послания в песни.... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Скрити послания в песни....   Скрити послания в песни.... EmptyНед Юни 06, 2010 1:10 pm

Аз си продължавам с преводите на тайни послание ...

The Beatles - "Rain"
Посланието тук е следното: "...the sun shines. Raaain. When the rain comes, they run and hide their heads", а превода е "... слънцето си грее. Дъжд. Когато завали, те тичат и крият главите си"

Beck - "Loser"
Посланието е следното "Soy un perdidor. I'm a loser, baby, so why don't you kill me"
"Soy un perdidor" това е на испански и мисля, че значи "Аз съм Смъртта" и нататък си е на Английски и превода е такъв: "Аз съм загубеняк бейби, защо не ме убиеш"

Between the Buried and Me - "Disease, Injury, Madness"
Посланието е следното: "You must wait for the rest of the non-believers/If you disagree, you will sleep/You must wait for the rest of the non-believers", а превода е "Трябва да чакаш невярващите да се успокоят /Ако не си съгласен щи заспиш/ Трябва да чакаш невярващите да се успокоят"

Choking Victim - "Hate Yer State"
"You think you're alive, motherfucker? You're just the walking fucking dead, you're a fucking sheep, stepping on my back to stay alive. West Coast, East Coast, you're all just a bunch of fucking fools, you and the rest of this greedy fucking world. Kill yourself! So stay in school, say no to drugs, oh yeah! Hail Satan! Good night boys and girls, pleasant dreams."

Мислиш си, че си жив, кучи сине? Ти си просто шибан ходещ мъртвец, шибана овца, ходиш зад мен, за да останеш жив. Западния бряг, Източният бряг, ти си просто глупак, ти и останалия шибан, алчен свят. Самоубий се! Така че остани в училище, кажи не на дрогата, о да! Привет Сатана! Лека нощ момчета и момичета, сладки сънища"

В песента на Missy Elliott "Work It", скритото послание е: "Watch the way Missy like to take it backwards", а превода е "Виж начина, по който Миси искаше да си го върне"

В песента на Eminem "Stimulate" посланието е:
"I'm not here to save you / I'm only here for the ride / So let me entertain you / And everything will be fine.", превода е такъв "Не съм тук да те спася. /Тук съм за състезанието/ Позволи ми да ти угодя/ И всичко ще е добре"

В песента на Franz Ferdinand "Michael", когато песента е обърната се чува това"She's worried about you, call your mother.", таест "Тя се тревожи за теб, обади се на майка си" чува се в началото на втория коплет от песента.

Robert Fripp - "Haaden Two"
Тук пък, посланието е: "One thing is for sure - the sheep is not a creature of the air. Baaaaaaaah!", превода е такъв "Едно е сигурно . овцата не е твар на въздуха."

The Godfathers "Unreal World"
Тук пък, посланието е това: "I've been walking 'cross vast empty spaces I feel / I've been looking for one place I know that is real.", а превода е "Ходех си по широки празни места /Гледах за едно място, което знам, че е истинско."

В песента "East Jesus Nowhere" на Green Day, има две послание "Don't test me" - "Не ме изпитвай" и "Second guess me", тоест "Второ познай ме."

Information Society - "Are Friends Electric"
Хмм ... тук посланието е следното "Obey your parents. Do your homework. Winners don't do drugs.", а превода "Подчинявай се на родителите си. Пиши си домашните. Победителите не посягат към дрогата."

The J. Geils Band "No Anchovies, Please"
Посланието: "It doesn't take a genius to tell the difference between chicken shit and chicken salad.", превод: "Не трябва да си гений, че да кажеш разликата между пиле и пилешка салата"

Judas Priest - "Love Bites"
Посланието е следното: "In the dead of the night, love bites", тоест "В края на ноща, любовка хапе" - това нещо не го разбрах, ама карай ...

Довечера ще преведа остатъка от тези песни ...
373116
Върнете се в началото Go down
http://kingofdance.freeforums.org/index.php
Gita
Админ
Админ
Gita


Брой мнения : 1344

Скрити послания в песни.... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Скрити послания в песни....   Скрити послания в песни.... EmptyНед Юни 06, 2010 6:29 pm

Давай,трилърче,много мерси.Интересно как на Миси Елиът дори името и във посланието,лелее blink
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000077454004
thriller_girl
Глобални Модератори
Глобални Модератори
thriller_girl


Брой мнения : 236
Местожителство : България

Скрити послания в песни.... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Скрити послания в песни....   Скрити послания в песни.... EmptyНед Юни 06, 2010 9:50 pm

Gita написа:
Давай,трилърче,много мерси.

Моля, моля. Аз ще давам, ама не е толкова бързо да се превеждат ...

Gita написа:
Интересно как на Миси Елиът дори името и във посланието,лелее blink

И на мен ми е интересно, ама не знам ...
Върнете се в началото Go down
http://kingofdance.freeforums.org/index.php
Michael Forever
Глобални Модератори
Глобални Модератори
Michael Forever


Брой мнения : 438
Местожителство : Силистра

Скрити послания в песни.... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Скрити послания в песни....   Скрити послания в песни.... EmptyСря Юни 16, 2010 2:09 pm

Ето и от мен малко информация за Tupac

Седем теории ,че Тупак е още жив!

1.Един ден след смъртта си Тупак е кремиран.Въпросът е защо след като още нищо не е било установено,трупът му е изгорен?

2.Тупак винаги носел бронирана жилетка защо точно в този ден в Лас Вегас той не я е облякъл?Инсценирана ли е смъртта му?

3.На обложката на последния си албум Тупак е изобразен като Исус Христос - едно закодирано доказателство за скорошното му възкресение.

4.В едно интервю малко преди атентата се дистанцира от гангстерския живот и заявява ,че скоро ще започне нов живот.

5.В клипа на "Hail Mary" може да се види надгробен камък с надпис Makaveli ( така се е наричал Тупак). Камъкът е разбит,гробът - отворен.Още едно доказателство,че Тупак е възкръснал.

6.Защо изведнъж излизат нови песни, които уж са завещани от Тупак и досега не са били издавани.Трябва ли смъртта му само да засили продажбата на плочите?

7.В клипа на "Live & Die In L.A" Тупак носи маратонки "Майкъл Джордан".Този модел обаче все още не е бил излязъл на пазара.Това ще рече ,че клипът е сниман по -късно.
На обложката на един албум пише "Exit 2 Pac - Enter Makaveli" , което ще рече, че Тупак умира ,но Макавели е жив...
Върнете се в началото Go down
shine_day
Глобални Модератори
Глобални Модератори
shine_day


Брой мнения : 273

Скрити послания в песни.... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Скрити послания в песни....   Скрити послания в песни.... EmptyСря Юни 16, 2010 2:31 pm

Някои въпроси изглеждат доста уместни, но не съм запозната със случая около Ту Пак :think:
Върнете се в началото Go down
Natt_love_MJ
Глобални Модератори
Глобални Модератори
Natt_love_MJ


Брой мнения : 21

Скрити послания в песни.... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Скрити послания в песни....   Скрити послания в песни.... EmptyПон Юли 26, 2010 2:10 pm

Аз скоро гледах такива послания само да видя в кой сайт бяха и ще ги напиша mj_smile
Върнете се в началото Go down
lenitta
Глобални Модератори
Глобални Модератори
lenitta


Брой мнения : 64
Местожителство : Пловдив

Скрити послания в песни.... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Скрити послания в песни....   Скрити послания в песни.... EmptyВто Сеп 07, 2010 6:37 pm

И какво искате да кажете, че всъщност Пол Макартни сега е Уилям Кембъл, така ли?Нещо съвсем се обърках от тия скрити послания....И в действителност този, който познаваме като виден член на Бийтълс е всъщност подставено лице?Нел, дай малко разяснения.... smile
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Скрити послания в песни.... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Скрити послания в песни....   Скрити послания в песни.... Empty

Върнете се в началото Go down
 
Скрити послания в песни....
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Игра на песни и изречения
» как изписваме с песни името си?
» Книга с преводи на песни
» Песни,чиито текстове са ни впечатлили
» Колко Майкълски песни имате в компютъра си?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
KINGDOM :: Музика :: Всичко за другата музика...-
Идете на: